Az Makyaj İle Çok Güzel Görünmek, Güzel Görünmek, Güzel Görünmenin Yolları

güzel makyaj yapımı, güzel olmak, güzellik için püf noktalar, makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Az Makyaj Yaparakda Çok Güzel Görünmenin Yolları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Bayanların güzellik pahasına en çok kullandıkları şüphesizdir ki kozmetik  ürünleridir.
Makyajın kendinize hafif olarak mı yapıldığında güzel olduğunuz veya makyajsız doğal haliniz ile mi daha çok çekici olduğunu hep düşünüyor musunuz ? Şimdi gelelim bu soruya tam anlamı ile cevap vermeye. Cildinizin pul pul olmasını engellemek amacı ile cildin nemlendirilmesi büyük önem taşır.. Bu makalemizde bakımlı kadınlar için, az makyajla nasıl güzel görünülür konusuna deyinerek sizleri bilgilediriyoruz…

 

Bayanların en vazgeçilmez unsurları makyajdır. Erkeklerin geneli bu tür makyajları sevmeyip, kadınların makyajsız daha güzel olduklarını savunarak; makyaj malzemelerini “savaş boyası” olarak adlandırmaları hiçte doğru değildir aslında. Her ne kadar bu tarz adlandırma yapılsa da, makyaj ‘boyanmaktan’ ibaret olmadığını erkeklere hatırlatmak gerekiyor.
Sağlıklı ve daha çekici görünmek isteyen kadınlar, sorunlu ciltlerini küçük hileler ile kapatabilir, üstelik bunun içinde makyaja aşırı ihtiyaç yoktur. Böylelikle hem makyaj tam anlamıyla görülmez hem de kadın istediği sonuca ulaşır.

Cildiniz İçin Aydınlatıcılar Tercih Edin: Daha aydınlık ve aydınlık bir cilde sahip olmak istiyorsanız, bu tür kremleri tek ya da fondöten ile karıştırarak kullanın. Bu konularda asla aşırıya bulaşmayın.

Yara İzlerini Kapatın: Cildinizde leke veya yara izi var ise mat bir fondöten kullanarak burayı kapatabilirsiniz. İzlerin derin olduğu durumlarda, asla koyu renkli fondötenleri tercih etmeyin. Bu bölge için en uygunu kapatıcılar veya renkli fondötenler olacaktır.

Dudak Bakımı: Dudak derisi de zaman zaman kendisini yeniler, özellikle böyle zamanlarda arada bir diş fırçasıyla nazikçe dudaklarınızı fırçalayabilirsiniz. Ayrıca yumuşak bir kumaş yardımıyla, vazelin ile güzel bir masaj ile hoş dudaklara sahip olabilirsiniz.

Kaşlarınıza Özen Gösterin: İyi şekillendirilmiş kaşlar, anlamlı ve çekici bakışları da yanında getirir. Kaşların çok kalın olması, gözlerin küçük görülmesine sebep oluyor. Bu yapının çokta ince olması biraz yaşlı gösterir insanı. Kaş diplerine, ten renginden açık ton aydınlatıcı uygularsanız daha parlak kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kirpikler: Daha hoş bir bakışa sahip olmak için; kirpik diplerine, koyu renkli eye liner çekmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver