Az Görme, Az Görme İçin Ne Yapılır, Az Görme Nasıl Giderilir

az görme nasıl tedavi edilir, az görme sorunu tedavisi, az görme sorunun tedavisi, az görme ve tedavisi

Az görme tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Az görme, bireylerin günlük aktivitelerini yerine getiremeyecek kadar zorlayan önemli göz sağlığı problemlerinden biri olmakta ve ekseri yaşa bağlı makula dejenerasyonundan meydana gelmektedir. Az görme sorunu yaşam süresi epey uzun olan kişilerin yaşamlarının artması ile birlikte büyür. Az görme sorununda kişinin gören gözü genellikle 0.3 ve altında olmaktadır.

Az görme sorununda kontak lens, gözlük ve göz içi lens implantlar ile görmenin arttırılması mümkün değildir. Bu durum körlükle eş anlamlı değildir ama az görme tedavisinde yine de cerrahi işlemelere ihtiyaç vardır. Görme ihtiyacınızı tam olarak gerçekleştiremediğiniz anlamına gelen az görmenin tedavisinde bazen cerrahi işlemlerle de yetersiz kalıyor. Bu durumda az görme tedavisi için hekim başka tedavi yolları aramaktadır.

Az görme tedavisinde görmeye yardım cihazları kullanılır. Optik olan ya da olmayan cihazların hangisi sizin için uygunsa hekim önerisi ile bu cihazlardan birini deneyerek satın alabilir ve az görme sorununuzu hafifletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver