Aynalı Teleskop Nedir Hakkında Bilgi

Aynalı Teleskop Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Aynalı Teleskop Nedir, Aynalı Teleskop Ne Anlama Gelir, Aynalı Teleskop Ne Demektir, Aynalı Teleskop Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Aynalı Teleskop ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Aynalı Teleskop Anlamı

Gökcisimlerini incelemeye yarayan, açıklığı ve odak uzaklığı büyük bir parabolik çukur aynayla bunun verdiği görüntüyü büyüten bir okülerden oluşan teleskop. Bazı türlerinde çukur aynanın topladığı ışınlar, okülere bir düzlem aynadan yansıyarak gelir. Aynalı teleskopta çok az küresel sapınç olur. Gökcisimlerinin ışığı zayıf olduğundan, görüntü, çoğu kez, bu ışığın uzun süre etkisinde bırakılan bir fotoğraf plakasında oluşturulur. Teleskopa bir spektrograf ilâvesiyle yıldız tayfları çekilebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Aynalı Teleskop Nedir Aynalı Teleskop ödev ara Aynalı Teleskop kelime anlamı Aynalı Teleskop sözlükte ara Aynalı Teleskop ansiklopedi bilgi bankası ara Aynalı Teleskop ne demek Aynalı Teleskop neye denir

Aynalı Teleskop ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver