Ayhan Ercan Doğal Nemlendirici Krem Tarifi, Ayhan Ercan Nemlendirici Krem Tarifi, Bitkisel Nemlendirici Krem Hazırlama

bitkisel nemlendirici krem nasıl yapılır, doğal nemlendirici krem nasıl yapılır, evde bitkisel nemlendirici krem hazırlama, evde nemlendirici krem yapma

Ayhan Ercan nemlendirici bitkisel krem tarifi

Sonbahar ve kış aylarında cilt kuruması en büyük sorunlardan biri olduğu için Aktarlar derneği başkanı Ayhan Ercan, cilt kuruluğuna bitkisel çözüm olacak ve cilt kurumasının husule gelmesini engelleyecek doğal bir nemlendirici krem tarifi verdi. Doğal nemlendirici krem ile sonbahar ve kış aylarında cildinizi kurumanın etkisinden kurtararak, cildinizin daha canlı, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte bu bitkisel nemlendirici krem tarifi ile.

Sponsorlu Bağlantılar

Nemlendirici krem tarifi

 

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı kakao yağı
  • 3 çorba kaşığı badem yağı
  • 2 çorba kaşığı lanolin
  • Hazırlanışı ve uygulanışı

    Tüm malzemeleri (2 çorba kaşığı kakao yağı, 3 çorba kaşığı badem yağı ve 2 çorba kaşığı lanolini) ben-mari usulü düzgün bir kıvam alana kadar ateşte eritin. Ardından içine tatlı kaşığı gül suyu ve yarım tatlı kaşığı eritilmiş bal ekleyerek karışımı soğumaya bırakın. Karışım soğuduktan sonra eczaneden almış olduğunuz E vitamini kapsulünü de son olarak içine ekledikten sonra karışımı iyice karıştırıp kullanmaya başlayın. Hazırlamış olduğunuz bitkisel nemlendirici kremi cam bir kavanozun içine koyarak buzdolabında saklayabilirsiniz.

    Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver