Aydınlanma Nedir Hakkında Bilgi

Aydınlanma Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Aydınlanma Nedir, Aydınlanma Ne Anlama Gelir, Aydınlanma Ne Demektir, Aydınlanma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Aydınlanma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Aydınlanma Anlamı

Birim yüzeye düşen ışık akısı miktarı (simgesi E). Aydınlanma şiddeti de denir. Birimi lükstür. Düzgün dağılmış 1 lümenlik akıyı dik olarak alan bir yüzeyin aydınlanması 1 lükstür. Aydınlanma birimi olarak fot da kullanılır (1 fot = 10.000 lüks). Işık akısını eğik olarak alan bir yüzeydeki aydınlanma, toplam akıyla, gelme açısının kosinüsünün çarpımının yüzey alanına oranıdır. Aydınlanma, ışık kaynağından olan uzaklığın karesiyle de ters orantılıdır; yani bir yüzeyin ışık kaynağına olan uzaklığı 5 katına çıkarıldığında, aydınlanma şiddeti 25 kat azalır.

Konu ile ilgili aramalar: Aydınlanma Nedir Aydınlanma ödev ara Aydınlanma kelime anlamı Aydınlanma sözlükte ara Aydınlanma ansiklopedi bilgi bankası ara Aydınlanma ne demek Aydınlanma neye denir

Aydınlanma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver