Ayak Terlemesi Neden Olur, Ayak Terlemesi Nedeni, Ayak Terlemesi Nedenleri Nelerdir

ayak terlemesinin nedenleri, ayak terlemesinin nedenleri nelerdir, ayak terlemesinin sebepleri, ayak terlemesinin sebepleri nelerdir

Ayak terlemesi nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte terleme sorunları da artmakta ve bu sorunların arasında ayak terlemeleri de en çok şikayet edilen problemler arasında yer almaktadır. Aşırı terleme nedeniyle hekime başvuranların %40’ı ayak terlemesinden de şikayet etmektedir. Peki ama ayak terlemesinin nedenleri nelerdir?

 

Kişiyi hem fiziksel hem de psikolojik açından huzursuz eden bu sorun, doğru tedavi yöntemi ile ortadan kaldırılabilir. Ancak tedavinin başarılı olması için ayak terlemesinin sebepleri araştırılmalıdır. Terleyen ayak koku yaptığı için sosyal ortamlarda rahatsızlık verir. Ayak terlemesinin tek nedeni aslında sempatik sistemde meydana gelen bozukluktur.

Ayak terlemesi sempatik sistemin aşırı çalışmasından kaynaklanır. Ter bezlerinin aşırı çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan bu soruna neden olan diğer etkenlerde, ateşli bir hastalık ve naylon-kalın çorap giyilmesidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver