Ayak Temizliği, Ayak Temizliği Nasıl Olmalıdır, Ayak Temizliği Ve Bakımı

ayak temizliği ve bakımı nasıl yapılır, ayak temizliği yapmak için, ayak temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler, ayak temizliğinde nelere dikkat etmeli

Ayak temizliği nasıl yapılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sağlıklı ayaklara sahip olmak için gün içerisinde çok fazla vaktimizi almayacak olan temizlik işlemlerini ayaklarımıza uygularsak hem ayak sağlığımızı tehdit eden sorunların riskini azaltmış olur, hem de daha estetik görünümlü ayaklara kavuşuruz. Bilhassa yaz aylarında çıplak ayakla dolaştığımız için ayak sağlığımıza olan özenimiz daha bir arttırılmalıdır. Ayak temizliği yapmak için dikkat edilmesi gerekenleri sizler için araştırdık.

Ayak temizliği nasıl olmalıdır?

 

Kapalı ayakkabılar giyeceğimiz zaman çorap tercih ettiğimiz için, yaz aylarında ayaklarımız oldukça terler. Bu sebepten dolayı eve geldiğiniz gibi çoraplarınızı çıkartmalı ve ayaklarınızı banyoda hemen yıkamalısınız. Eğer ki ayaklarınızı yıkmazsanız hem kendini hem de çevrenizdekileri bir kokuya boğabilirsiniz. Kokudan ziyade nasır gibi sorunlarda kaçınılmaz olur.

Ayaklar her gün yıkanmalı ve yıkamanın ardından pamuklu havlu ile ayaklar kurutulmalıdır. Kesinlikle ayaklarınızı ıslak bırakmayın. Eğer ki mantar gibi sorunlarla sıkça karşılaşan birisi iseniz parmak aralarının kuruluğuna daha bir özen göstermeniz gerekir. Bunun için saç kurutma makinesi ile parmak aralarını iyice kurutun. Kesinlikle ayaklarınızı kuruttuğumuz havlu ile ellerimizi kurutmamalı.

Ayak temizliği ve bakımı için çorap ve ayakkabı seçimi de son derece önemlidir. Çoraplarınızı pamuklulardan yana tercih etmeli ve günlük olarak değiştirmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver