Ayak Kokması Nasıl Geçer, Ayak Kokmasına Bitkisel Çözüm, Ayak Kokmasına Bitkisel Çözümler

ayak kokusu bitkisel çözüm, ayak kokusu doğal çözüm, ayak kokusu için bitkisel çözümler, ayak kokusuna bitkisel çözüm

Ayak kokusuna şifalı bitkiler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Daha çok sıcakların artış gösterdiği zamanlarda meydana gelen ayak kokmaları, uzun süre ayakta durmaktan ya da birtakım sebeplerden dolayı ayağın aşırı yorulmasından da kaynaklanmaktadır. Ayakların sürekli ayakkabı içinde durmasından, ayakkabının da kalitesiz ve sağlıksız olmasından dolayı da görülen bir problemdir. Bu yüzden naylon içerikli ayakkabılar bilhassa yaz aylarında kesinlikle tercih edilmemelidir. Ayakkabının içinde havasız kalan ve boğulan ayaklar kokma sorununa yol açar.

 

 

Ayak kokmaları bir insan için en önemli sorunlardan biri olmaktadır. Bu yüzden de ayağı kokan kişiler toplum içinde kendilerini çok rahatsız hisseder ve başkalarınıza kokudan dolayı rahatsız ederler. Ayak kokma sorununa doğanın eczanesinden çözüm bulmak isteyenler için, ayak kokusuna bitkisel çözümler sunuyoruz.

 

Ayak kokmasına bitkisel çözüm

 

Ayrıca unutmadan söylemek gerekir ki, ayak kokusu birtakım sağlık sorunlarına da yol açmaktadır. Ayak mantarı bu sorunlardan sadece birisidir. Ayak mantarı gibi diğer ayak sağlığını tehdit edecek sorunlara karşı bitkisel çözümler ise şöyle;

Akhuş ağacının yapraklarını toplayıp kurutun. Yapraklar kuruduktan sonra ufalanmamasını dikkat ederek sıcak suyun içine koyun. Birkaç dakika kaynattıktan sonra süzün ve her akşam ayaklarınızı yatmadan önce bu su ile yıkayın.

On gramlık kınayı bir kaba dökün ve üzerine su ekleyin. Su ve kınayı iyice karıştırdıktan sonra kayar suda ekleyin. Ardından ayaklarınızı bu suda on dakika bekletin.

Adaçayı ve rendelenmiş havuç bir kaba koyulur. Üzerine su eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra birazda sıcak su eklenir ve ayaklar bu su ile her akşam yatmadan önce silinir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver