Ayak Kokması, Ayak Kokmasına Öneriler, Ayak Kokusu

ayak kokusu nedenleri, ayak kokusu ve bakımı, ayak kokusunu gidermek için ne yapmalı, ayak kokusunu ne önler

Ayak Kokusu Ve Ayak Bkımı Ayak Kokusuna Son!

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok  insan ayaklarının  kokusundan dolayı toplumda kendini rahatsız hisseder mutlaka. Kimi insanlarda yanındaki kişinin ayak kokusundan şikayet eder. Ayak kokusu sağlık ve kişi için iyi bir şey değildir. Ayaktaki terlemeyi azaltmak için çorapları her gün değiştirmeli vede beyaz pudra kullanmalı, sabah ve akşamları sabun ile yıkanmalı ve ayakkabı içerisinde maruz bırakmamalıdır. Bu makalemizde ayak kokusu ve ayak kokusunu önlemenin yollarına deyiniyoruz…

 

Kokuyu gidermek için bitkilerin eşsiz gücünden yararlanılıyor.Bu muhteşem bitkiler;meşe kabuğu,adaçayı,kına,havuç,çay,limon,akhuş ağacı ve sirkedir.Meşe bitkilinin yapımı 4 su bardak suyun içine 1 avuç kadar ufalanmış meşe kabuğu katılır.Su 20 dakika kaynatılarak soğuyunca ayak banyosu yapılır.Adaçaylı bakım ise;büyük bir tencere su ve bir avuç kadar adaçayı ilave edilerek kaynatılır.Ilıdıktan sonra ayak banyosu yapın.Diğer adaçaylı bakım ise;adaçayını ve rendelenmiş havuçları bol suda kaynatın.Suyu süzün.Süzülen su ile ayakları sık sık yıkayın. Limon küründe 2 tane limon sıkılır ve bu su ayaklara yedirilir.Kınalı ise,kınayı ve sirkeyi suda kaynatın.Kaynatılan su soğuyunca ayak banyosu yapın.Kurumuş akhuş ağacının yapraklarını ufalayın.Ufalanan yaprakları kaynatarak süzün.Süzülen su ile yatmadan önce ayaklarımızı sık sık yıkayın.Çok basit bir yöntem ise çaydır.Demlenmiş çayı ılık olarak her gün 10 dakika bekletin.10 gün boyunca buna devam edin.Onunca günde ayak kokusunu geçtiğini göreceksiniz.

Ayak Kokusunun önlenmesi

Ayak Kokusunun önlenmesi

Ayrıca 4 çorba kaşığı bebek pudrası ve bir bıçak ucu kadar permanganat karıştırılır.Birbirine yedirdikten sonra edilen kremsi kürü sabah akşam ayak tabanına sürün.1-2 saat bekletildikten sonra bol su ile ayaklar ovulur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver