Ayak Dinlendirme, Ayak Dinlendirme Hareketleri, Ayak Dinlendirme Yolları

ayak dinlendirme yöntemleri nelerdir, ayak dinlendirmek için, ayak dinlendirmek için ne yapılmalı, ayaklar nasıl dinlendirilir

Ayak dinlendirme yöntemleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sürekli ayakta durmak, uzun süre yürümek, topuklu ayakkabılarla her gün işe gitmek ya da şık bir davete katılmak günün sonunda ayakların bir hayli yorulmasına sebep olur. Yorulan ayaklarınızı dinlendirmek için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, hiç üzülmeyin şimdi öğreneceksiniz. Sizler için ufak bir araştırma yaptık ve ayaklar nasıl dinlendirilir öğrendik. Bu makalemizle de öğrendiklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Ayak ağrılarını dindirmek için bacak kaslarınızı güçlendirmeye yardımcı olacak egzersiz hareketlerini yapmalısınız. Bilhassa topuklu ayakkabı giyildiği zaman ayaklar daha fazla yorulmakta. Bunun nedeni ise tendonların zorlanması ve kısalmasıdır. Tendonları rahatlatmak için esneme hareketlerini uygulayın.

Oturun ve ayaklarınızı duvara yaslayın. Kollarınızı da öne doğru uzatarak eğilebildiğiniz kadar eğilin. Bu hareket bacak kaslarınızı normal boyutlarına döndürecek ve sizinde rahatlamanızı sağlayacaktır.

El parmaklarınızı ayak parmaklarınızın arasından geçirin. Parmaklarınızı çektirmeden aşağı yukarı hareket ettirin. Avucunuzla tabanınıza masaj yapın.

Kalçanızı duvara yaslayın ve bacaklarınızı V şeklinde açarak biraz bekleyin. bu hareket iç bacak kaslarınızı çalıştıracaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver