Ayak Bileği Şişmesi Nasıl Geçer, Ayak Bileğinde Şişlik Nasıl Geçer¸ Ayak Bileğindeki Şişlik Nasıl İner, Ayak Bileğinin Şişmesi Tedavisi

şiş ayak bileği nasıl iner, şiş ayak bileğinin tedavi yöntemleri, ,

Ayak bileğinde şişme tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Anormal oranda vücutta biriken sıvı sebebiyle vücut üzerinde gözle görülebilir şişlikler husule gelmekte ve bu şişlikler en çokta ayak bileğinde görülmektedir. Bu şişliklere ödem de denilmekte ve meydana gelmesinde kalp hastalıkları gibi mütenevvi sağlık sorunları etkili olmaktadır. Ayak bileğinde şişme sorunlarına evde çözüm bulabilmeniz için sizlere ayak bileğinde şişlik nasıl geçer bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Ayak bileğindeki sıvı birikimi azaltmak için hem yaşam tarzınızda, hem de beslenme düzeninizde değişiklikler yaparken uygulayacağınız birkaç tedavi metotlarıyla da ayak bileğindeki şişliği indirebilirsiniz. Aksi durumda kan ve vücut hücrelerindeki sıvı seviyelerinin normal dengesi bozulur ve bozukluk kılcal damarlardaki kan basıncı normal değerlerin üzerine çıkınca suyun etraftaki dokulara sızmasına sebep olur.

Uzun müddet boyunca ayakta durmak veya oturmak, tuzun aşırı tüketimi, adet öncesi veya hamilelik sürecinde hormon seviyelerinin değişmesi ayak bileğindeki şişliği daha da arttırır. Ayak bileklerinde şişme tedavisi için her gün düzenli olarak en az yarım saat egzersiz yapmalı, C vitamini ve flavonoid bakımından zengin olan besinleri (turunçgiller, brokoli, biberler ve diğer sebzeler) tüketmeli, tuz tüketimini azaltmalı ve uzun süre ayakta durmamaya veya oturmamaya dikkat etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver