Ayak Baş Parmağındaki Kemik Çıkıntısı, Ayak Baş Parmağındaki Kemik Çıkıntısı Ameliyatı, Ayak Baş Parmağındaki Kemik Çıkıntısı Nasıl Tedavi Edilir

ayak baş parmağındaki kemik çıkıntısı tedavisi, ayaktaki kemik büyümesi, ayaktaki kemik çıkıntısı, ayaktaki kemik çıkıntısı ameliyatı

Ayaktaki kemik çıkıntısı tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda erkeklerin sivri burun, kadınların da yüksek topuk ayakkabı sevdası ayak kemiği çıkıntısına neden olan en büyük sebeplerden biridir.Yüksek topuk ve sivri burun uca sahip olan ayakkabılar, ayaklarda şekil bozukluklarına neden olmaktalar. Ayrıca bu tür ayakkabılar rahatsız edici oldukları için ayak sağlığını da tehdit ederler. Uzmanlar görünüşüne aldanılan bu ayakkabıların çok sık tercih edilmemesini önermekteler.

 

Ayak başparmağında meydana gelen kemik çıkıntısı, estetik görünümü etkilediği gibi ağrıya da neden olur. Bilhassa yürürken bu ağrı daha çok hissediliyor. Ayak baş parmağındaki bu kemik çıkıntısı istediğiniz her ayakkabıyı giyme lüksünüzü de elinizden alır.

Ayak kemiği çıkıntısı sonradan meydana gelebileceği gibi doğuştanda olabilir. Kadınlarda daha sık rastlanan bir sorun olan ayaktaki kemik çıkıntısı, gebelik döneminde daha belirgin hale gelir. Çünkü gebelik döneminde hormonal değişikliklerden dolayı ayak kemiği bağlarında gevşeme olur.

Çoğu zaman 40-50 yaşlarında ortaya çıkan bu kemiğin en kesin tedavi yöntemi ise ameliyattır. Öncelikle ağrıyı yok edecek ilaç tedavisi uygulanır. Ancak ilaçların fayda etmediği durumlarda tek çözüm cerrahi operasyondur. Yaklaşık 1 saatlik ameliyat ile sorun tamamen ortadan kalkıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver