Ayak Ağrısının En Önemli Nedeni

Ayak ağrısının en önemli sebebi:

Kadınların yaklaşık olarak yüzde 80’i sürekli ayaklarının ağrıdığından şikayet ederler. Fakat her nedense bu ayak ağrısının sebebini bulup rahat etmeyi akıl etmezler.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayak ağrısının başlıca sebebi hatalı ayakkabı giymektir. Bir ayakkabıyı moda olduğu, rengini beğendiğiniz veya şekli hoşunuza gittiği için seçerken, ayrıca topuğunun, taban kıvrımının ve ayağı sarışının uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Sadece görünüşü için ayakkabı alıyorsanız, siz kendinize değil de başkalarına ayakkabı seçmeye çıkıyorsunuz demektir. Başkaları için aldığınız ayakkabının parasını da neden siz ödüyorsunuz :) O yüzden siz siz olun ayakkabının rahatlığına önem verin. Ayağınıza doğrudan temas eden yerlerin çok sert olmamasına ve ayakkabının ayağınızı iyi kavramasına dikkat edin. Ayakkabı ne ayağınıza büyük ne de küçük olmalıdır. Ayakkabınızı seçerken çiftini de giyerek deneyin. 10 metre kadar yürüyün ve rahatlığını kontrol edin. Rahatlık olarak ayakkabınıza ısındıysanız daha sonra görünüşü açısından puan verebilirsiniz.
Aramalar: Kadınlar ayakkabı seçerken nelere dikkat etmelidir? Ayakkabı alırken neye bakmalıyız? Ayak ağrısına en çok neden olan nedir?

Sponsorlu Bağlantılar:

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver