Ayağa Kalkarken Göz Kararmasının Nedenleri, Ayağa Kalkarken Göz Kararmasının Sebepleri, Ayağa Kalkarken Gözler Neden Kararır

ayağa kalkarken gözler niçin kararır, ayağa kalkarken gözlerin kararması, göz kararmasının nedenleri, göz kararmasının sebepleri nelerdir

Ayağa kalkarken göz kararması nedenleri

Ayağa kalkarken gözlerin kararması toplumuzda çok sık yaşanan problemlerden biri olmakta ve bu probleme zaman zaman baş dönmesi de eşlik etmektedir. Ayağa kalktığınız zaman gözleriniz kararıyor ve başınız dönüyorsa bunun nedenini uzman hekimler, postural hipotansiyon olarak açıklamaktadırlar. Bu sorunun zaman zaman husule gelmesi ciddiye alınacak bir problem olmadığını göstermektedir. Ancak uzun süredir yaşanıyorsa başka hastalıkların habercisi olabileceği için, uzman bir doktora başvurulması ve sorunun tedavi edilmesi gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayağa kalkarken gözler neden kararır?

Genellikle ayağa kalkarken göz kararması ve baş dönmesi kısa bir süre hatta saniyeler içinde geçmektedir. Bu şekilde husule gelen postural hipotansiyon rahatsızlığının tedavi edilmesine gerek bile yoktur.

Ayağa kalkıldığı zaman gözlerin kararması ve baş dönmesi, yer çekiminin etkisiyle kanın bacaklarda göllenmesi, kalbinize dönen kan miktarının azalması, kan basıncınızın düşmesi ile husule gelir. Eğer ki yaşınız genç ise bu durumu kısa sürede atlatır, yaşınız ilerlemiş ise bu durum daha uzun sürebilir. Hastalıklara gebe kalmamak için kısa sürede geçmeyen bu durumun asıl sebebini uzman bir hekimden öğrenmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver