Avukat gbt sorgulama başvurusu, bir kişinin polis olup olmadığını nasıl ögrenebiliriz

emniyette suç kaydımın olup olmadığını nasıl öğrenirim 

Etiketler: GBT kaydı nedir, GBT kaydı sorgulaması, GBT kaydının olup olmadığı nasıl öğrenilir, GBT Nedir, GBT sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

Kişilerin suç işlemesi sebebiyle aranmasına karar verilen, kamu haklarından yararlanmaları konusunda sınırlama getirilen kişiler ile çalınan,kaybolan, gasp edilen veya bir olaya karışmaktan dolayı aranan ve müsaderesine karar verilip de ele geçirilemeyen motorlu taşıtların, ateşli silahların ve kimliği ispata yarayan her türlü belgelerin, güvenlik güçleri ile görevli kuruluşlar arasında bilgi akışını sağlamak suretiyle kayıtlarının anayasa çerçevesinde tutulmasıdır. GBT kaydı öğrenme GBT kaydımın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

GBT kaydımın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Genel Bilgi Toplama; (GBT) Büro Amirliği, Kaçakçılık İstihbarat ve Hareket Bilgi Toplama Daire Başkanlığı adı altında çalışan İçişleri Bakanlığına bağlı birimdir. Emniyet, jandarma, polis, sahil gümrük ve gümrük müsteşarlığından oluşan bir teşkilattır. İllerde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarmada GBT Büro amirlikleri var. İlçelerde ise Büro Amirlikleri var. Buralarda adli kayıtlara dayalı olarak veri girişi yapılarak, GBT kayıtları oluşturulur.

GBT kaydımın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? 

GBT kaydının olup olmadığını öğrenmek için şahsi başvuru yapılabilir. Herhangi bir Emniyet Müdürlüğüne başvuru yapılması halinde GBT kaydının olup olmadığı sorgulanabilir. Emniyet Müdürlüğündeki GBT birimlerine dilekçe ile ya da şahsen müracaat ederek GBT kaydı sorgulaması istenir. GBT görevlisi kişinin isteğine göre resmi belge ile veya şifai olarak bilgi verir. İkinci şekilde de vekalet verilen avukatın dilekçe ile başvurusu halinde şahsın kayıtları varsa, özel bilgileri avukata verilir. Şahısların GBT kaydı özel bir bilgi olduğu için, sadece kendisine veya vekaleti bulunan avukatına verilebilir. GBT bilgileri gizli bilgiler olduğundan dolayı anne- babaya, eş ve çocuklarına kesinlikle verilmez.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver