Avokado Zayıflatırmı-Avokadonun Faydaları Neler-Avakado Yararları Hakkında Bilgi

Aşağıda Avokado Zayıflatırmı-Avokadonun Faydaları Neler-Avakado Yararları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Avokado Zayıflatırmı-Avokadonun Faydaları Neler-Avakado Yararları

Avokado son zamanlarda gerek basında gerekse manavlarda ve süpermarketlerin reyonlarında sıkça görmeye başladığımız bir meyve. Daha doğrusu anavatanı tropikal memleketler olmasına rağmen ülkemizde de sıcak akdeniz ikliminde yetiştirilmeye başlanan bir meyve türü. Ancak diğer meyvelerden farklı olarak Avakadonun insan sağlığına faydaları ve zayıflama kilo verme için yararları var. Şimdi bu yazımızda sizler için avakado yemenin faydaları anlatılacak ve en son da avokado zayıflatırmı sorusu yanıtlanacaktır.

Anavatanı Orta Amerika olan avokado meyvesi, ülkemizin Adana, Antalya, Alanya gibi güney illerinde yetişir.
Meyvelerinin etli kısımlarında sabit yağ, potasyum ve A, D, E vitaminleri bulunan avokadonun sabit yağında da ayrıca protein ve vitamin vardır. Yapraklarında yüzde 3 oranında uçucu yağ bulunan avokado, içerdiği antioksidan maddeler nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirirken, aynı zamanda kozmetik sektöründe cilt bakımı kremlerinin bileşiminde kullanılır.

Avokadonun Kabızlığa karşı etkili, bağışıklık sistemini güçlendirici özellikleri bulunmaktadır. İçerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla Kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır. Avokado, vücutta toksik maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar.

Avokado Nasıl Yenir ?

1. Meyva uzunlamasına ortadan kesilir. Ortadaki iri çekirdek çıkarılır. Meyva ince ince cips gibi doğranır veya ezilir. Tuz, kırmızı veya karabiber ekilir. Limon sıkılır karıştırılır. Arzuya göre biraz taze veya kuru soğan kıyılarak ilave edilir. Maydanoz ve domates ilave edilebilir. Salata gibi yenir, yağ istemez.

2.Soyulmuş ve ezilmiş avakado sarımsaklı yoğurt ile karıştırılır. Limon ilave edilmez, böyle de yenilebilir.

3. Omlet yapılır. Peynir yerine avokado konur.

4. Mantar sote gibi sote yapılabilir.

5. Ezilmiş avokado bal ve ezilmiş cevizle karıştırılır. Bu takdirde tuz, limon, biber ilave edilmez.

Avokado zayıflatır mı -Avokado yiyerek zayıflama

Avokado tropikal bir bitki meyvesidir ve hem tok tutan hem de besleyici içeriğiyle özellikle yabancı ülkelerdeki ünlü diyetlerinde sofradan eksik edilmemektedir. Avokado içerisinde bulunan protein yağları ve11 değişik vitamin türü, 17 değişik bitkisel enzim, ve bir çok iz element ile tam bir beslenme mucizesi bir meyvedir. Avokado meyvesini zayıflamak için günlük olarak tüketmenizi tavsiye ediyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver