Avcılık Nedir Hakkında Bilgi

Avcılık Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Avcılık Nedir, Avcılık Ne Anlama Gelir, Avcılık Ne Demektir, Avcılık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Avcılık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Avcılık Anlamı

Yabanî hayvanları yakalama ve öldürme eylemi. Avcılığın kökeni çok eskilere dayanır. Mağara devri insanları kendilerini korumak, yiyecek ve giyecek gereksinmelerini karşılamak amacıyla yabanî hayvanları avlarlardı. Avladıkları hayvanların etlerinden yiyecek olarak yararlanan ilk insanlar, bu hayvanların deri ve postlarından giyecek yaparlardı. İlk insanların mağara duvarlarına çizdikleri av sahneleri bu bulguları kanıtlamaktadır. İlk insanlar avlanırken genellikle tuzak kullanırlardı. Yırtıcı hayvan avı, başlangıçta savunma amacı taşıyordu. Asurluların ve Perslerin ise spor amacıyla avlandıkları bilinmektedir. Sonraları, soyu tükenmekte olan hayvanların avlanmasını önlemek amacıyla avcılık etkinlikleri yasalarla denetim altına alındı. Günümüzde avcılık, kara ve deniz avcılığı olmak üzere iki biçimde yapılmaktadır. Yakın tarihte ortaya çıkan sualtı avcılığı oldukça yaygın bir spor dalı durumuna gelmiştir. Günümüzde ağ, olta, tuzak gibi gereçlerle avlanıldığı gibi, tüfekle de avlanılmaktadır. Türkiye’de avcılık kulüpleri ve kaymakamlıklardan avcılık tezkeresi alan ve av tüfeği kullanabilmek için gerekli av tüfeği ruhsatı bulunan herkes özellikle devlet arazisinde özgürce avlanabilir. Her hayvan için avlanma süreleri yasalar uyarınca ayrıca belirlenir. Hayvanların yavruladıkları ve yumurtladıkları dönemlerde avlanmak kesinlikle yasaktır.

Konu ile ilgili aramalar: Avcılık Nedir Avcılık ödev ara Avcılık kelime anlamı Avcılık sözlükte ara Avcılık ansiklopedi bilgi bankası ara Avcılık ne demek Avcılık neye denir

Avcılık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver