automatic updates balon balonları kapatma Bilgisayarınız Risk Altında Olabilir

Etiketler: antivirus software, antivirus uyarı mesajı, Bilgisayarınız Risk Altında Olabilir mesajını kapatma

Bilgisayarınız Risk Altında Olabilir Mesajı Nasıl Kapatılır? Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız Risk Altında Olabilir Mesajı Nasıl Kapatılır?

Windows XP Service Pack 2 ile gelen bu mesajın amacı, işletim sistemimize bir Antivirüs programı kurulmadığı veya Programın eskiolması durumunda, bilgisayarınızın güncellemesi yapılmadığında ve Windows Güvenlik Duvarı kapalı olduğu zaman bu uyarı baloncuğu çıkıyor.

null

  Bilgisayarınızın risk altında olabileceğini belirtiyor. İnternetin bir çok tehlikelerle dolu olduğunu düşünecek olursak böyle bir uyarı sistemi oldukça yararlı bir şey aslında ama zaman zaman sinir bozucu olabilir.

   Windows XP işletim sistemi kurulduktan sonra çıkan bu mesaj bir çoğumuzu kapatamadığımız için sinirlendirebilir. Bilgisayarınızda Microsoft’un önerdiği Antivirüs programları yüklü ise bu mesaj kendini otomatik olarak kapatır. Yani antivirüs programı yüklediğinizi anlayıp uyarı kapatılır ama bazı virüs programları Microsoft tarafından önerilmediği için (Bu durum kullandığınız Antivirüs programının değersiz ve güvenli olmadığı anlamına gelmez) Yani Antivirüs programı yüklemiş olsanız bile bu mesajı işletim sistemi sürekli verecektir. Buda oldukça sinir bozucu bir durum peki bundan nasıl kurtulacaksınız.

 Başlat -> Ayarlar -> Denetim Masası -> Güvenlik Merkezi -> Güvenlik Merkezi’nin Uyarı Yöntemini Değiştirin

null

null

Yukarıda Kırmızı oklarla gösterilen kutucukları kaldırın ve tamam’a tıklayın hepsi bukadar.

Son Aramalar: antivirus software, antivirus uyarı mesajı, automatic updates, balon, balonları kapatma, Bilgisayarınız Risk Altında Olabilir, Bilgisayarınız Risk Altında Olabilir mesajını kapatma, computer might be at risk, control panel, disable popup alert, disable windows alert, firewall, güncelleme mesajını nasıl kapatırız, güvenlik, güvenlik merkezi ayarları, kapatma, kaspersky antivirus, microsoft windows, nod32 antivirus, off, otomatik güncelleme kapalı mesajı nasıl kapatılır, popup alert, resources, Safe Mode nasıl kapatılır, Security, security center, security center alert, security essentials, service pack, service pack 2, sp2, symantec norton antivirus, uyarı mesajı nasıl kapatılır, virus protection, virus protection alert, windows güncelleştirme uyarısı, Windows Güvenlik Duvarı, Windows güvenlik uyarısı nasıl kapatılır, windows security center, windows xp, xp service pack 2

güvenlik uyarısı nasıl kapatılır, norton risk altında diyor, bilgisayariniz risk altinda olabilir, antivirus nasil kapatilir, diz üstü balonlarini nasil kapatirim, bilgisayarım risk altında ne yapmalıyım, norton risk altında, sisteminiz risk altında olabilir, sisteminiz risk altında olabilir uyarısını kaldırma, güvenlik merkezi otomatik güncelleştirme ayarlarınızı değiştiremiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver