Atom Bombası Nedir Hakkında Bilgi

Atom Bombası Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Atom Bombası Nedir, Atom Bombası Ne Anlama Gelir, Atom Bombası Ne Demektir, Atom Bombası Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Atom Bombası ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Atom Bombası Anlamı

Enerjisini çekirden bölünmesinden alan, kitle halinde tahribat yapmak amacıyla hazırlanmış çok güçlü bir silahtır. İlk atom bombası denemesi 1945 ‘te ABD ‘de, 16 Temmuz günü Alamogordo ‘da yapıldı. Birkaç hafta sonra ilk atom bombası Japonya ‘nın Hiroşima kentine, üç gün sonra da Nagasaki kentine atıldı. Bu kentlere atılan iki bomba en az yüzbin kişinin ölümüne neden oldu.

1950 yıllarında bu bombanın gücü dahada arttırıldı. Çekirden füzyonu olayına dayanan hidrojen bombası gerçekleştirildi. Hiroşima ‘ ya atılan atom bombasının gücü yaklaşık 20000 ton TNT ‘ye eşittir.

Konu ile ilgili aramalar: Atom Bombası Nedir Atom Bombası ödev ara Atom Bombası kelime anlamı Atom Bombası sözlükte ara Atom Bombası ansiklopedi bilgi bankası ara Atom Bombası ne demek Atom Bombası neye denir

Atom Bombası ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver