Atmeydanı Nedir Hakkında Bilgi

Atmeydanı Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Atmeydanı Nedir, Atmeydanı Ne Anlama Gelir, Atmeydanı Ne Demektir, Atmeydanı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Atmeydanı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Atmeydanı Anlamı

Osmanlıların, İstanbul’da Sultanahmet Camii önündeki meydana 19. yüzyıl başlarına kadar verdikleri ad. Bizans döneminde burada hipodrom bulunuyordu. 196 yılında Roma İmparatoru Septimius Severus’un (193-211) yaptırmaya başladığı hipodrom, Konstantinos (306-337) döneminde son biçimini aldı. Bizans’ın toplumsal ve siyasal yaşamını yansıtan bu meydan, ilk yapıldığında sütunlar ve heykellerle süslüydü. Ancak, IV. Haçlı Seferi’nde Lâtinler tarafından yağma sonucu büyük hasara uğradı. Daha sonra, İstanbul’u Türkler alınca hipodroma “Atmeydanı” adı verildi ve at talimleri ve cirit oyunları yeri olarak kullanıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Atmeydanı Nedir Atmeydanı ödev ara Atmeydanı kelime anlamı Atmeydanı sözlükte ara Atmeydanı ansiklopedi bilgi bankası ara Atmeydanı ne demek Atmeydanı neye denir

Atmeydanı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver