Atmaca Nedir Hakkında Bilgi

Atmaca Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Atmaca Nedir, Atmaca Ne Anlama Gelir, Atmaca Ne Demektir, Atmaca Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Atmaca ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Atmaca Anlamı

Kartallar familyasından, ava alıştırılabilen küçük yırtıcı kuş (Accipiter nisus). Dişisi, erkeğinden daha büyüktür. Ağırlığı 180-300 gr. arasında değişir. Oldukça kısa gagasının kökü geniş, ucu sivri ve aşağı doğru kıvrıktır. Düzgün tüyleri yıldan yıla koyulaşır. Avrupa ve Asya’nın suyu bol ormanlarında ve dağlık bölgelerinde yaşar. Sürüngenler, kemiriciler ve küçük memeli hayvanlarla beslenir. Küçük av kuşlarını yakalamak için eğitilir. Kemiricileri yok ederek doğa dengesinin korunmasına katkıda bulunduğu için yararlı bir hayvandır.

Konu ile ilgili aramalar: Atmaca Nedir Atmaca ödev ara Atmaca kelime anlamı Atmaca sözlükte ara Atmaca ansiklopedi bilgi bankası ara Atmaca ne demek Atmaca neye denir

Atmaca ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver