Atlas Dağları Nedir Hakkında Bilgi

Atlas Dağları Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Atlas Dağları Nedir, Atlas Dağları Ne Anlama Gelir, Atlas Dağları Ne Demektir, Atlas Dağları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Atlas Dağları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Atlas Dağları Anlamı

Kuzeybatı Afrika’da genç ve yüksek dağ sıralarına verilen genel ad. Güneybatı Fas’ta başlar ve Kuzeydoğu Tunus’ta Bon Burnu’na kadar uzanır (yaklaşık 2.400 km.). En yüksek doruğu batı Fas’ta Tubkal’dır (4.165 m.). Birçok sıralardan oluşan Atlas Dağları, çeşitli kesimlerinde Yüksek Atlaslar, Orta Atlaslar, Denizsel ya da Küçük Atlaslar, Sahra Atlasları gibi ayrı adlarla anılır.

Konu ile ilgili aramalar: Atlas Dağları Nedir Atlas Dağları ödev ara Atlas Dağları kelime anlamı Atlas Dağları sözlükte ara Atlas Dağları ansiklopedi bilgi bankası ara Atlas Dağları ne demek Atlas Dağları neye denir

Atlas Dağları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver