Atlantis Nedir Hakkında Bilgi

Atlantis Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Atlantis Nedir, Atlantis Ne Anlama Gelir, Atlantis Ne Demektir, Atlantis Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Atlantis ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Atlantis Anlamı

Atlas Okyanusu’nda, battığına inanılan bir ada. Atlantis’in bulunduğu yer konusunda söylentiler birbirini tutmaz. Platon’un Kritias diyaloguna göre Atlantis, batıda Herakles Sütunları yoluyla (Cebelitarık) Atlas Okyanusu’na çıkılan yerde bulunuyordu. Platon’a göre Atlantis, Solon döneminden 9000 yıl önce korkunç depremler sonucunda bir gün ve bir gece içinde sulara gömülmüştür. Birçok bilgin, bu öykünün baştan başa mitolojik bir alegori olduğunu ileri sürer. Ancak, günümüzde, tarihçiler ve coğrafyacılar Atlantis efsanesi üzerinde durmaktadır. Efsane, filmlere ve Avrupa edebiyatında birçok yapıta konu olmuştur.

Konu ile ilgili aramalar: Atlantis Nedir Atlantis ödev ara Atlantis kelime anlamı Atlantis sözlükte ara Atlantis ansiklopedi bilgi bankası ara Atlantis ne demek Atlantis neye denir

Atlantis ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver