Atık Nedir Hakkında Bilgi

Atık Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Atık Nedir, Atık Ne Anlama Gelir, Atık Ne Demektir, Atık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Atık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Atık Anlamı

Herhangi bir etkinliğin sonunda atılan çevreye zararlı maddelere verilen ad. Atık maddeler genellikle kanalizasyonlardan, taşıtlardan, tarımdan, sanayi kuruluşlarından ve enerji üreten santrallerden kaynaklanır.

Yemek, bitki ve hayvan atıkları organik yapılı atık maddelerdir. Bunlar, ayrıştırıcılar tarafından en küçük yapı birimlerine kadar parçalanır. Toprağa ve suya karışan bu maddeler gübreye dönüşür.

İnorganik atıklar (plâstik, metal, cam, cıva, vb.) doğal yollarla ayrıştırılamazlar. Bu maddeler kalıcı kirliliğe yol açar. Çevreden toplanarak, geri dönüşüm işlemleriyle yeniden değerlendirilmeleri gereklidir. Böylece çevre kirliliği azalmış olur.

Konu ile ilgili aramalar: Atık Nedir Atık ödev ara Atık kelime anlamı Atık sözlükte ara Atık ansiklopedi bilgi bankası ara Atık ne demek Atık neye denir

Atık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver