Ateş En Doğru Nasıl Ölçülür, Ateşi Doğru Ölçme, Ateşi Nasıl Ölçülür

doğru ateş nasıl ölçülür, doğru ateş ölçümü¸doğru ateş ölçme yöntemi, ,

Ateş nasıl doğru ölçülür?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Evinizde eğer küçük bir çocuk bulunuyorsa çocukların yetişkinlere göre enfeksiyon kapma ve hastalanma olasılıkları daha yüksek olduğu için en çok ihtiyacınız olacak ecza malzemelerinden bir tanesi de ateş ölçer (derece) olacaktır. Çocuğunuzun ateşinin kaç derece olduğunu size gösterecek olan ateş ölçer seçimi ve ölçü birimi kadar sağlıklı kullanılması da doğru sonuçlar almanız için son derece mühimdir. Peki doğru ateş nasıl ölçülür? Ateş ölçerken nelere dikkat edilmelidir?


Ateş en doğru nasıl ölçülür? Bu soru tüm anne ve babaların doğru bir ölçüm yapmak için en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Ateş ağızdan mı, koltuk altından mı, makat veya kulaktan mı en doğru ölçülür sizler için araştırdık.

Bilim insanlarının yapmış olduğu araştırmalar ateş ölçerken çocukların en çok kulak arkasından ölçme işleminden hoşlandıklarını gösterse de, uzmanlar makattan yapılan ölçümün daha doğru sonuçlar verdiğini söylüyorlar. En emin yollardan biri olan makattan ateş ölçme işlemi şu şekilde yapılır;

Çocuk yan yatırılıp dizleri hafifçe bükülmelidir. Ateş ölçerin ucuna bir miktar yağ sürülmeli ve 30 saniye boyunca dijital bir ateş ölçerle vücut ısısı ölçülmelidir. Ölçüm sırasında çocuk muhakkak rahatsız olacaktır. Bu esnada çocuğu bir şekilde oyalamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver