Ateş Çiçeği Nedir Hakkında Bilgi

Ateş Çiçeği Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ateş Çiçeği Nedir, Ateş Çiçeği Ne Anlama Gelir, Ateş Çiçeği Ne Demektir, Ateş Çiçeği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ateş Çiçeği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ateş Çiçeği Anlamı

Ballıbabagiller familyasındandır. Şifalı etkileriyle çok yakından tanıdığımız adaçayı bitkisinin yakın akrabası olup anayurdu Brezilya’dır. 1800′lü yılların başlarında İngiltere’ye getirilmiş ve oradan çiçekler dünyasına tanıtılmıştır.

Ateşçiçeği, dikine gelişen ve 30-50 cm. kadar boylanabilen çalımsı ya da çok yıllık otsu bitkidir. Ama birinci yılının sonunda bozulduğundan, çoğu kez bitkiye bir yıllık işlemi uygulanır. Yeşil renkli köşeli gövdesi, çok dallı sürgünleri vardır. Oval biçimli kenarları dişli, sivri uçlu, yeşil renkli yaprakları 7 cm. kadar uzunlukta olabilir.

Yaz başlarında sonbahara kadar sürekli açan parlak kırmızı renkli, borumsu biçimli gösterişli çiçek salkımlarındaki bir görüntü oluşturan dalya yıldızçiçekleri, bahçelerde kendilerine ayrılan çiçek tarhlarında çok güzel dururlar. Ayrıca evlerin balkonlarında plastik saksılar içinde de yetiştirilebilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Ateş Çiçeği Nedir Ateş Çiçeği ödev ara Ateş Çiçeği kelime anlamı Ateş Çiçeği sözlükte ara Ateş Çiçeği ansiklopedi bilgi bankası ara Ateş Çiçeği ne demek Ateş Çiçeği neye denir

Ateş Çiçeği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver