Ateizm Nedir Hakkında Bilgi

Ateizm Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ateizm Nedir, Ateizm Ne Anlama Gelir, Ateizm Ne Demektir, Ateizm Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ateizm ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ateizm Anlamı

Tanrı tanımayanların yolu; dünyayı dünyaya dayanarak açıklayan, dolayısıyla bir Tanrı inancı kabul etmeyen dünya görüşlerine verilen genel ad, Tanrıtanımazlık, Tanrısızlık. Ateizmin geçmişi, Antik Çağ’a dek uzanır. Bu çağın önemli maddeci düşünürlerinden Thales, Anaksimandros, Heraklitos, Demokritos ve Epikuros’un yazılarında ateist ögelere rastlanır. Evrenin hiçbir tanrı tarafından yaratılmadığını vurgulayan antik ateizm, bir ölçüde kurgusaldır. 17. yüzyıl ateizmiyse siyasaldır. Bu yüzyılda, ateizm, dinin toplumsal yapısını ve sınıfsal rolünü ortaya koydu. Diderot, Baron d’Holbach, La Matterie gibi düşünürler, siyasal alanda ateizmin öncüleri oldular. 19. ve 20. yüzyıllarda ateizm, Marksçılık’ta bilimsel olarak dile getirildi. Feuerbach, Marx ve Engels ve tüm diyalektik maddeci yazarlar, insanın dini yadsımak yoluyla kendini tanımlamak zorunda olmadığını, toplumculukta insanın bizzat kendisinin bilinçli olduğunu söylerler.

Konu ile ilgili aramalar: Ateizm Nedir Ateizm ödev ara Ateizm kelime anlamı Ateizm sözlükte ara Ateizm ansiklopedi bilgi bankası ara Ateizm ne demek Ateizm neye denir

Ateizm ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver