Atatürk İstanbul ile ilgili Sözleri, Atatürk İstanbul ile ilgili Özlü Sözler, Atatürk İstanbul ile ilgili En Güzel Sözler ve Mesajlar

Etiketler:Yeni 2013-2014 Atatürk İstanbul ile ilgili Sözleri Kısa Facebook Paylaş, Atatürk İstanbul ile ilgili Mesajları Hazır Cep Telefonu Sms

İstanbul, bizim tarihimizin ve uygarlığımızın bir özetidir.

İstanbul şehri, milletimizin sonsuz çalışma ve fedakarlığının ürün verdiği yerdir. Gerçekten; milletimizin maddî ve manevî varlığını yücelten anıtlar, kurumlar ve medeniyet eserleri İstanbul’da yoğunlaştırılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Dört beş yüzyıllık millî çalışmamızın verimi bu güzide şehrimizde toplanmıştır. Millî yeteneğimizin devamlı ve güzel birer belirtisi olan bunca anıtlar ve kuruluşlar hep oradadır.

İstanbul, millî mücadelemizin devamı müddetince millî ve vatanî aşkımızın kutsî ve yüksek bir mihrabı olmuştur. Bundan sonra da hiçbir olay, hiçbir kuvvet, ruhumuzu bu kutsal mihraptan çeviremeyecektir.

İki büyük dünyanın buluşma noktasında, Türk vatanının süsü, Türk tarihinin serveti, Türk milletinin gözbebeği İstanbul, bütün vatandaşların kalbinde yeri olan bir şehirdir.

İstanbul bizimdir. Bununla birlikte boğazlar ve Marmara denizi için başkentin emniyeti temin edilmek şartıyla bir hal tarzını kabul etmeye hazır bulunmaktayız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver