At Sineği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

At Sineği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

At Sineği Nedir, At Sineği Ne Anlama Gelir, At Sineği Ne Demektir, At Sineği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

At Sineği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

At Sineği Anlamı

Çiftkanatlı böcekler familyasından bir sinek türü (Hippobosca equina). Parlak esmer renklidir. Büyük ve küt kanatları siyah damarlıdır. Bacakları sarımtırak renklidir ve üzerlerinde koyu renkli halkalar bulunur. 7-9 mm. boyundadır. Özellikle atların kuyruk altlarına ya da bacaklarının iç yüzüne yapışarak kanlarını emer. Yaygın olarak Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaşar. Develerin kanını emen bir türü de (Hippobosca camelina) vardır. İnsanlara uyku hastalığını bulaştırabilir.

Konu ile ilgili aramalar: At Sineği Nedir At Sineği ödev ara At Sineği kelime anlamı At Sineği sözlükte ara At Sineği ansiklopedi bilgi bankası ara At Sineği ne demek At Sineği neye denir

At Sineği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver