At Kuyrukları Nedir Hakkında Bilgi

At Kuyrukları Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

At Kuyrukları Nedir, At Kuyrukları Ne Anlama Gelir, At Kuyrukları Ne Demektir, At Kuyrukları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

At Kuyrukları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

At Kuyrukları Anlamı

Equisetum cinsinden yaklaşık 30 çokyıllık bitki türünün ortak adı. Avusturalya ve Yeni Zelânda dışında dünyanın her yerindeki zengin ve nemli topraklarda yetişen atkuyruklarının 30 kadar türü vardır. Bu çok yıllık bitkilerin gövdesi sanki üst üste eklenen küçük parçalardan oluşmuş gibi eklemli ve boğumlu, gövdenin içi de boydan boya oyuk ve boştur. Yapraklar iyice küçülmüş ve her boğumu sıkıca saran birer kılıfa dönüşmüştür. Bitkinin dokularında bol miktarda silis bulunduğu için, dokunulduğu zaman ele sert ve pürüzlü gelir. Hatta Avrupa’da yetişen bir türünün (Equisetum hyemale) yaz-kış yeşil kalan sürgünlerinde silis oranı o denli yüksektir ki, bazı Avrupa ülkelerinde bu sürgünler mobilyaları ve döşeme tahtalarını parlatmakta kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: At Kuyrukları Nedir At Kuyrukları ödev ara At Kuyrukları kelime anlamı At Kuyrukları sözlükte ara At Kuyrukları ansiklopedi bilgi bankası ara At Kuyrukları ne demek At Kuyrukları neye denir

At Kuyrukları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver