Astroloji Nedir Hakkında Bilgi

Astroloji Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Astroloji Nedir, Astroloji Ne Anlama Gelir, Astroloji Ne Demektir, Astroloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Astroloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Astroloji Anlamı

Gökyüzünü inceleyerek gelecek hakkında tahminlerde bulunma sanatı ve bilimidir. Astroloji eski Mezopotamya ‘da kentlerin ve yöneticilerinin geleceklerini bilmek amacıyla kullanılıyordu, daha sonra eski Yunan ‘da astroloji toplum bireylerinin geleceklerini bilme sanatı haline dönmüştü.

Kusursuz takvimler hazırlama arzusuyla astroloji çalışmaları sonunda astronomi doğmasına ve 17. yüzyıla kadar olan gelişmesine yardımcı olmuştur. Astroloji bilminde, kişinin doğumu anındaki yıldız ve gezegenlerin Zodiyak ‘ın 12 bölümüne göre olan konumu çok önemlidir.

Konu ile ilgili aramalar: Astroloji Nedir Astroloji ödev ara Astroloji kelime anlamı Astroloji sözlükte ara Astroloji ansiklopedi bilgi bankası ara Astroloji ne demek Astroloji neye denir

Astroloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver