Astım Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Astım Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Astım Nedir, Astım Ne Anlama Gelir, Astım Ne Demektir, Astım Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Astım ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Astım Anlamı

Akciğerlere havayı taşıyan ve çeperi düz kaslardan oluşan bronşiyollerin (hava borularının) istem dışı kasılması ve havanın akciğer içerisine girememesi durumu. Hava borularındaki bu kasılma sinirsel olabildiği gibi, havada bulunan polenlerin alerjik tepki oluşturmasıyla da olabilir. Astım krizi geçiren bir kişide solunum güçlüğü gözlenir ve soluk alması güçleşir. Bu durumu ortadan kaldırmak için, ağızdan doğrudan akciğer içerisine çekilen ve solunum borularındaki kasılmayı gideren bronş genişletici ilâçlar kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Astım Nedir Astım ödev ara Astım kelime anlamı Astım sözlükte ara Astım ansiklopedi bilgi bankası ara Astım ne demek Astım neye denir

Astım ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver