Astım Hastalığı Nedeni, Astım Hastalığı Nedenleri, Astım Hastalığının Nedenleri Nelerdir

astım hastalığının sebepleri, astım krizi nedenleri, astım krizi sebepleri, astım neden olur

Astım nedenleri

Öksürük, nefes almada güçlük çekme, göğüsten hırıltı sesi gelmesi, kalp atışlarında hızlanma, terleme ve denge kaybı gibi belirtileri bulunan astım hastalığı, hafif ve ağır şiddetli kriz ile ortaya çıkmaktadır. Astım ve astım nöbeti oldukça ciddi bir sorun olmakta ve bu zamana kadar yapılan araştırmalar neticesinde astımın neden husule geldiği kesin olarak bilinmemektedir. Astım nedenleri ile ilgili bilinen tek gerçek, astımı tetikleyen faktörlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Astım neden olur?

Astım sebepleri kesin olarak bilinmese de çevresel faktörlerin, sigara kullanımının, genetik faktörlerin, alerjik faktörlere karşı duyarlığın, nemin, parfüm ve sprey gibi kokuların astım hastalığının ortaya çıkmasında rol oynamaktadır. Kömür ve tebeşir tozu, evde yaşayan bazı böcekler, kedi köpek tüyü, battaniye tüyü, ev tozları, sigara dumanı astım hastalarının mutlak suretle uzak durması gereken hususlardır.

Astı hastalığının nedenler, arasında aynı zaman bir takım mesleklerde bulunuyor. Kuaför, fırın ve mobilya sektöründe çalışanların bu hastalığa yakalanma riski oldukça yüksektir. Çünkü kuaförde çeşitli kimyasal saç boyalarının kokusuna ve fön dumanına maruz kalmak, fırında sıcaklığın yüksek olmasından dolayı ne kaybının olması ve mobilyada aşırı toz bulunması astımın sebepleri arasında gösterilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver