astigmat hastalarında lens kullanımı faydaları sakıncaları zararları var mıdır Hakkında Bilgi

Aşağıda astigmat hastalarında lens kullanımı faydaları sakıncaları zararları var mıdır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

astigmat hastalarında lens kullanımı faydaları sakıncaları zararları var mıdır

Astigmatı olan göz hastaları da lens kullanabilmektedirler. Astigmat hastalarının kullandığı lenslere torik lensler denir.
Bir kişinin belirli bir derece miyopisi veya hipermetropisi olabilmektedir. Ancak bunun yanında kişilerin astigmatı da olabilir. Bu durumda hastanın miyopi derecesi veya hipermetropi derecesi ile birlikte astigmat derecesi de belirlenerek özel lens siparişi verilir.
Verilen özel siparişte kornea ölçümlerine uygun, astigmat derecesine uygun ve de miyop derecesine veya hipermetrop derecesine uygun özel bir lens sağlanmış olmaktadır. Bu şekilde verilen özel lens siparişi sonunda kişi lensi taktığı zaman birden fazla göz kusuru giderilmiş olur.
Burada belirtilmesi gereken bir konu vardır. Torik lensler, normal miyop lensler veya hipermetrop lensler gibi kolay kullanılabilen lensler değildir. Çünkü astigmat göz kusurunun giderilebilmesi için özel olarak üretilen lensin, korneanın belirli bölümlerine tam olarak oturması gereklidir. Bu yüzden yeni lensiniz ile çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu konudaki şikayetlerinizi lens aldığınız yere iletmeniz durumda sizin için daha uygun çözümler sunabileceklerdir.

Astigmat Lensleri

Ennovy 4T UV:

UV korumalı, astigmat lensi olan Ennovy 4T UV, geniş dioptri aralığı ile tüm astigmatlara çözüm sunmaktadır.

Bilindiği üzere astigmat çoğunlukla miyop yada hipermetropla birlikte gözde görülmekte ayrıca göze tam yerleşmesi için lensin “temel eğri” ölçüsünün de göze tam uyması gerekmekte, dolayısıyla parametre olasılığı fazla olmaktadır. Bu nedenle, Türkiye’ de başka hiçbir firmanın sunmadığı bu geniş dioptri aralığı için lensleriniz size özel olarak yurtdışında üretilmektedir.

Lensler en geç 25 günde yurtdışından ulaşmakta, göz doktorunuz tarafından gözlerinizde kontrol edilmektedir.

Equilibria:

3 aylık planlı değişim astigmat lensi olan Equilibria, UV korumalıdır.

Geniş dioptri aralığı ile tüm astigmatlara çözüm sunmakta, lensler bu nedenle yurtdışında kişiye özel üretilmektedir.

Equilibria’ nın bir avantajı ise özellikle gün içinde kuru, havasız ortamlarda bulunan yada sürekli bilgisayar ekranına baktığı için göz kuruluğu yaşayan kişilere sağladığı konfordur.

Equilibria özel materyali sayesinde kuru gözlere ultra konfor getirmektedir.

Doktorunuz tarafından reçetenize göre yurtdışında üretilmek üzere sipariş edilmekte ve lensleriniz 25 gün içerisinde teslim edilmektedir.

Ennovy MINI T:

Ennovy MINI T, çocuk astigmat hastalar içindir.

Bilindiği gibi lenslerin “temel eğri” ‘si 7.9 ile 9.3 arasında değişir. Ancak Ennovy MINI T, çocuk ve astigmatlı hastaların da kontakt lens kullanabilmesi için “temel eğri” aralığı 7.4 ten başlamakta, 7.4, 7.7, 8.0, 8.6 8.9 değerlerindeki temel eğrileri içermektedir.

Ayrıca geniş dioptri aralığı ve UV koruması diğer özellikleridir.

Ennovy MINI T’ de doktorunuz tarafından reçetenize göre yurtdışında üretilmek üzere sipariş edilmekte ve lensleriniz 25 gün içerisinde teslim edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver