Aspir Otu Yalancısafran Yağı Kalp İçin Faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda Aspir Otu Yalancısafran Yağı Kalp İçin Faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Aspir Otu Yalancısafran Yağı Kalp İçin Faydaları

Kalp sağlığı için bitkisel yağların faydaları elbette çok çeşitli yönlerden olabilmektedir. Pek çok yağın olumsuz özellikleri olan damar tıkanıklıklarına neden olabilmesi, Aspir otu yağı gibi bazı bitkisel yağlarda tersine dönmekte ve damar açısı bitkiler olarak bilinen bu bitkiler ve yağları ile kalp damar sağlığı sağlanmaktadır.

Yeni bir araştırmaya göre 16 hafta boyunca yemeklerde normal yağ yerine yalancısafran otu (aspir otu) yağını kullanmak kalp hastalıkları riskini azaltıyor. Bir doz aspir yağı, tip 2 diyabet, kolesterol, kan şekeri, insülin duyarlılığı, obezite ve inflamasyon (iltihaplanma)’a iyi geliyor. Ayrıca menopoz öncesi dönemdeki ve menopozdaki kadınların sağlığına da faydalıdır. Günlük aspir yağı takviyesinde 16 hafta sonunda kadınlarda, abdominal yani karın bölgesinde yağlanma yok olarak kasa dönüşüyor. Kas dokusu artıyor ve yaklaşık 18 ay sonra istenilen forma da kavuşmayı sağlıyor.

Metabolik sendrom, kardiyovasküler hastalık riskini azaltmaya yardımcıdır. Bulgulara göre diyet yaparken kullanılabilecek iyi yağlardan biridir ve zayıflamada gerçekten etkilidir. Diyet yapan kişiler için önemli bir beslenme desteğidir. Ayrıca, genç yaşlarda vücudumuzun başarıyla gerçekleştirdiği yağ yakım metabolizmasının, orta ve ileri yaşlarda da yeniden etkinlik kazanmasına önemli bir yardımcıdır. Bunların yanı sıra, mideyi kuvvetlendirir. Dinçlik verir ve cinsel isteği kamçılar. Bu tür bitkisel yağlar genel sağlık açısından da çok önemlidir.

Kilo vermeye yardımcı olan aspir yağı sağlıklı bitkisel bir yağdır ve önemli hastalıkların giderilmesinde şifadır. Ohio Devlet Üniversitesi beslenme profesörü Martha Belury, bu yağın özellikle obez ve şeker hastası kadınlarda etkili ve faydalı olduğunu belirtmiştir. İnsanlar beslenmede bilinçli olmalı, sofrada, salatalarda ve yemeklerde bu yağı kullanmalıdır. Salatalarda çok farklı ve ayrı bir lezzet sunar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver