Asma Nedir Hakkında Bilgi

Asma Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Asma Nedir, Asma Ne Anlama Gelir, Asma Ne Demektir, Asma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Asma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Asma Anlamı

Asmagiller (Vitaceae) familyasının, Vitis cinsinin, üzüm veren, odunsu, sarılıcı türlerinin ortak adı.

Asma sarılıcı özellikte, çok yıllık odunsu bir bitkidir. Başka tırmanıcı bitkilerin çoğunda olduğu gibi sülükleri yardımıyla sarılarak tırmanan bu bitki budanmayıp kendi hâline bırakılacak olursa 20 m’ye hatta daha yükseğe kadar çıkabilir.

Yeşilimsi renkli çiçek kümeleri döllendikten sonra salkım hâlinde tatlı ve bol sulu meyveler verir. Her bir salkım çok sayıda üzüm tanesinden oluşur.

Renkleri açık sarıdan siyaha, yeşilden kırmızıya kadar değişen tanelerin dışı, ince bir zarla kaplı, etiyse bol sulu ve tatlıdır; içinde ete gömülü birkaç tane küçük, sert tohum (çekirdek) bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Asma Nedir Asma ödev ara Asma kelime anlamı Asma sözlükte ara Asma ansiklopedi bilgi bankası ara Asma ne demek Asma neye denir

Asma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver