Asma Biti Nedir Hakkında Bilgi

Asma Biti Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Asma Biti Nedir, Asma Biti Ne Anlama Gelir, Asma Biti Ne Demektir, Asma Biti Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Asma Biti ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Asma Biti Anlamı

Eşkanatlılardan, asmalara zarar veren, sarımsı renkte bir böcek (Phylloxera vastatrix). Asma yapraklarında belirgin kırmızı lekeler oluşturur. En yaygın olarak görülen filoksera türü hastalığa neden olur. Bu bitin neden olduğu bağ hastalığı (filoksera) birkaç yıl içinde Fransa’daki tüm bağları sararak oradan bağ yetiştiren diğer tüm ülkelere yayılmış ve Türkiye’deki bağların da bozulmasına neden olmuştur. Asmabitiyle savaşta, suda boğma ya da ilâçla yok etme yöntemleri kullanılır. Ayrıca asmaları asmabitinden korumak amacıyla kumlu yerlere dikmek ve Amerikan asma çubuğuyla aşılamak gerekir. Amerikan asma çubuğuyla aşılama yöntemi daha yaygın olarak kullanılır. Aşılama yoluyla asmabiti salgınları önlenemez. Ancak asmabitine rağmen yaşayabilen ve ürün veren asmalar elde edilir.

Konu ile ilgili aramalar: Asma Biti Nedir Asma Biti ödev ara Asma Biti kelime anlamı Asma Biti sözlükte ara Asma Biti ansiklopedi bilgi bankası ara Asma Biti ne demek Asma Biti neye denir

Asma Biti ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver