Aslan Nedir Hakkında Bilgi

Aslan Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Aslan Nedir, Aslan Ne Anlama Gelir, Aslan Ne Demektir, Aslan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Aslan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Aslan Anlamı

Panthera leo. Kedigiller (Felidae) familyasından bir tür büyük yırtıcı memeli. Boyları erkeklerde 200 cm, dişilerde 175 cm kadar olan aslanların ağırlıkları erkeklerde 250 kg ve dişilerde de 180 kg kadar olur.

Öteki büyük kedilerden farklı olarak erkeklerinde yele vardır. Yırtıcı hayvanların en güçlü türlerinden biridir. Fil ve gergedan dışında hayvanların tümüne saldırırlar. Çoğunlukla geceleri avlanır ve pusu kurarlar. Pençe darbeleriyle avlarını öldürürler. Ortalama olarak on beş yıl kadar yaşarlar.

Eskiden Afrika’dan Hindistan’a kadar yayılış göstermişlerdir. Günümüzde, birçok bölgede ortadan kalkmışlardır; yalnızca Afrika’da varlıklarını sürdürmektedirler. Türkiye’de bir zamanlar oldukça yaygın olarak yaşamışlar, ancak 1920′den sonra hiç görülmemişlerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Aslan Nedir Aslan ödev ara Aslan kelime anlamı Aslan sözlükte ara Aslan ansiklopedi bilgi bankası ara Aslan ne demek Aslan neye denir

Aslan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver