Aşiyan Nedir Hakkında Bilgi

Aşiyan Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Aşiyan Nedir, Aşiyan Ne Anlama Gelir, Aşiyan Ne Demektir, Aşiyan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Aşiyan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Aşiyan Anlamı

Servetifünun edebiyatı şairlerinden Tevfik Fikret’in 1906′da yaptırdığı ev. İstanbul Rumelihisarı’nda Kayalar Mezarlığı üstündeki sırtta, eski Robert Kolej, şimdiki Boğaziçi Üniversitesi’nin yanındadır. Aşiyan’ın plânı, iç ve dış süsleri Tevfik Fikret’e aittir. Bodrum katı ile birlikte üç kattan oluşmaktadır. Üst katın güney ve doğu cephesinde tahta parmaklıklı bir balkon bulunmaktadır. İstanbul Belediyesi tarafından satın alınarak “Edebiyatı Cedide Müzesi” hâline getirilen ev, Tevfik Fikret’in ölümünün 30. yıldönümünde halka açıldı (19 Ağustos 1945)

Konu ile ilgili aramalar: Aşiyan Nedir Aşiyan ödev ara Aşiyan kelime anlamı Aşiyan sözlükte ara Aşiyan ansiklopedi bilgi bankası ara Aşiyan ne demek Aşiyan neye denir

Aşiyan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver