Asit Yağmuru Nedir Hakkında Bilgi

Asit Yağmuru Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Asit Yağmuru Nedir, Asit Yağmuru Ne Anlama Gelir, Asit Yağmuru Ne Demektir, Asit Yağmuru Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Asit Yağmuru ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Asit Yağmuru Anlamı

Termik elektrik santrallerinde, sanayinin çeşitli kollarında, taşıtlarda ve ısınma amacıyla evlerde petrol ürünleri ve kömür gibi fosil yakıtlar kullanılır. Bunlar yandığı zaman ortaya kükürtlü ve azotlu gazlar çıkar. Bu gazlar havadaki su buharıyla tepkimeye girerek, asitli bileşikler oluşturur. Bu bileşikler de yeryüzüne asit yağmurları olarak iner.

Asit yağmurları hayvanlara ve bitkilere zarar verir. Bitkileri ve ormanları kurutur. Asit yağmurlarına neden olan gazlar insanların solunum yollarında da çeşitli rahatsızlıklara ve hastalıklara yol açar. Ayrıca toprak, su ve havayı etkileyerek canlıların yaşadığı çevrenin ekolojik dengesini bozar.

Konu ile ilgili aramalar: Asit Yağmuru Nedir Asit Yağmuru ödev ara Asit Yağmuru kelime anlamı Asit Yağmuru sözlükte ara Asit Yağmuru ansiklopedi bilgi bankası ara Asit Yağmuru ne demek Asit Yağmuru neye denir

Asit Yağmuru ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver