Aşırı Terleme İçin Ada Çayı Bitkisel Çay-Aşırı Terlemeye İyi Gelen Şifalı Bitki Çayları Hakkında Bilgi

Aşağıda Aşırı Terleme İçin Ada Çayı Bitkisel Çay-Aşırı Terlemeye İyi Gelen Şifalı Bitki Çayları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı Terleme İçin Bitkisel Çay-Aşırı Terlemeye İyi Gelen Şifalı Bitki Çayları

Aşırı terleme sorunu çözümünde terlemeye botoks tedavisi gibi yöntemler olduğu gibi terlemeye kesin çözüm olacak terlemeye pratik çözümler de vardır ve Bunlardan bir tanesi de şifalı bitkiler ada çayı kürüdür. Terleme çin bir çok bitkisel çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bunlar arasında en etkili olanlardan birisi de bitkisel çay kürleridir. ada çayı gibi bitki yapraklarından elde edilen bitkisel çaylar bu noktada aşırı terlemeye kesin çözüm getirebiliyor.

Bitkisel çayların terlemeyi engelleyici etkisi doğal olarak aşırı terleme sorunundan muzdrip olanlar için de tedavi edici bir etki oluşturuyor. Yapılan arştırmalarda bitki çayları aşırı terleme şikayetlerini yarı yarıya azaltabilmektedir. Bitkisel çaylar hakkında bilgi vermeden evvel kısaca aşır terleme nedir belirtileri ve tedavisi nelerdir bunlara kısaca bir göz atalım.

İnsan hayatında terleme doğal bir aktivitedir. Egzersiz, heyecan, dans, sıcaklar, sıkı giyinme gibi nedenlerle hepimiz terleriz. Ve genellikle de klima altında kendimizi serinletmeye çalışıtız. Ayrıca kadınlarınkendilerine has özel durumları olan adet öncesi günlerde ve menopoz döneminde sıcak basmaları biçiminde görülen terleme şikayetleri de olabilmektedir. Bu durumlar özellikle hanımlar için çok can sıkıcı biçimde seyredebilmektedir. Dİğer bir terleme nedeni ise tiroid hormonu salgısında görülen bozukluklardır. Bu tür durumlarda bitkisel çözümler yanında muhakkkak bir biçimde doktora gidilmesinde fayda vardır.

Aşırı terleme şikayetleri aynı zamanda sosyal ilişkilerde bir takım olumsuz durumlara neden olabilmektedir. Toplum önünde küçük düşmemek için antipersipanlar, deodorantlar gibi terleme önleyici ve ter kokusunu giderici ürünler kullanabileceğimiz gibi bitkilerle de şifa ve tedavi bulabiliriz. Bir çok bitkisel tedavi yöntemi arasında ada çayı, terlemeye çözüm olarak öne çıkıyor.

Ada çayı hakkında bilgi-Adaçayının Faydaları
Adaçayı yaprağının sağlığa çok çeşitli faydaları mevcuttur. Ayrıca yemeklerde salatalarda kullanılmakta olan ada çayı yaprağı bahçemizde bile kolayca yetişebilen bir bitki çeşididir. Pencerinizde küçük bir saksıda bile yetiştirerileceğiniz ada çayı bitkisinin yaprakları ile terleme şikayetinize doğal ve kalıcı çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca baharatçılarda ve aktarlarda da ada çayı yaprağı ucuz ve kolay yoldan temin edilebilir.

Ada çayı nasıl yapılır ve kullanılır:

Aşırı terlemeye bitkisel tedavi için adaçayı yapımı ve demlenişi şu şekildedir: Kurutulmuş ada çayı yaprakları kaynar suya atılarak 5 dakika kadar demlenmesi beklenecek. Kesinlikle 5 dakiadan fazla kaynar şekilde adaçayı bekletilmemelidir. Çünkü bu durumda adaçayı içerisindeki faydaları olan bitkisel yağ asitleri (uçucu eter yağları) zarar görecek ve aşırıt erleme şikayetleri için faydaları olmayan etkisiz bir çay haline dönüşecektir. Adaçayı faydaları ve sağlık alanında kullanımının arttırılması için yeşilçay, kekik, ıhlamur ve bal ile karıştırılarak ta hazırlanabilir.

Taze adaçayı yaprağı ile aşırı terleme tedavisi uygulamak istiyorsanız bu durumda taze adaçayı yapraklarını salatalar içerisine ince doğranmış vaziyette koyarak ve üzerine elma sirkesi dökerek kullanabilirsiniz.

Ada çayı yapraklarının sağlığa olan yararlarında olduğu gibi terleme tedavisi için faydaları da bir günde ortaya çıkmamaktadır. Birkaç haftalık süren adaçayı kürü ile terlemeye son verebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver