Aşırı Televizyon İzlemenin Zararları, Televizyon İzlemek Zararlı, Televizyon İzlemek Zararlı Mı

televizyon izlemek zararlı mıdır, televizyon izlemek zararlımıdır yararlımıdır, televizyon izlemenin sakıncaları, televizyon izlemenin zararları

Televizyon izlemenin zararları nelerdir?

Büyükten küçüğe birçoğumuz gün içerisinde televizyon karşısında hoş vakitler geçirdiğimizi düşünürken, aslında sağlığımıza ne denli zarar verdiğimizin bilincinde olmuyoruz. Yaklaşık olarak her insan ortalama üç saatini televizyon izleyerek geçiriyor ve hem beyin sağlığına hem de beden sağlığına olumsuz etkilerde bulunuyor. Televizyon izlemenin beden ve beyin sağlığı için oldukça büyük zararları bulunmakta. İşte televizyon izlemenin zararları:

Sponsorlu Bağlantılar

Televizyon izlemenin zararları

Yapılan araştırmalar neticesinde televizyonun hormonları ciddi anlamda etkileyen leptin ve ghrelin ışınları yaydığını ortaya çıkarttı. Aslında stres atmak için televizyon izlerken bu ışınlar vücut hormonlarımızın dengesini bozarak hem psikolojik hemde fiziksel hastalıklara zemin hazırlarken kanserin görülme riskini de tetikliyor. Bunun yanı sıra televizyon izlemek bağışıklık sistemine zarar vermektedir.

Bilhassa küçük yaştaki çocuklar televizyondan uzak tutulmalıdır. Küçük yaşlardaki çocuklar gün içinde uzun saatler boyunca televizyon izlemekten dolayı erken ergenlik yaşayabilirler. Bunun sebebi de yine televizyonun yaydığı, hormonları bozan leptin ve ghrelin ışınlarıdır. Ayrıca küçük çocukların televizyonda izledikleri şiddet, cinsellik, seviyesiz programlar ve uygunsuz haberler onların psikolojilerini etkilemektedir.

Aşırı televizyon izlemek ayrıca imsomnia gibi uyku problemine, göz bozulmalarına, dikkat dağınıklığına ve unutkanlığa da yol açabilir. bilinçsiz bir şekilde kullanılan televizyon tüm bu hastalıkların ve sorunların görülmesine sebep olur. bu nedenle televizyon izleme bilinçli bir şekilde yapılmalıdır. Özellikle de çocuk sahibi aileler tarafından. Sağlıklı Günler…

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver