Aşırı Sıcaktan Korunmanın Yolları, Sıcaktan Korunmak İçin, Sıcaktan Korunmak İçin Ne Yapılmalı

sıcaktan korunmanın yolları, sıcaktan nasıl korunuruz, yaz sıcaklarından korunma,

Sıcaktan korunma yolları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yazın gelmesi ile birlikte ani değişime uğrayan hava sıcaklıkları mütenevvi sağlık sorunlarına davetiye çıkartarak yaz aylarının kabus gibi geçmesine sebebiyet verebilir. Bu yüzden uzmanlar sıcaktan korunmak için neler yapmamız gerektiği konusunda uyarılarda bulunarak sağlığımız için önlemler almamızı önermekteler.

Yaz tatilinizin mükemmel geçmesini istiyorsanız uzmanların önerilerine kulak vererek yaz hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirmelisiniz. Güneş ve su sizi rahatlattığı kadar hasta da yapabilir.

Yaz aylarında çoğu kişinin sıkça maruz kaldığı sorunların başında ayak mantarı gelmektedir. Uzmanlar ayakların yaz aylarında çıplak olmasından dolayı çeşitli enfeksiyonları kapma risklerinin bulunduğunu ve ıslak kalmalarından dolayı da mantar hastalıklarına yakalandıklarını söylemekteler. Bu rahatsızlıkların önüne geçmek için uzmanların önerisi ayakları her gün yıkamak, yıkadıktan sonra kurulamak ve ayakkabı giyerken de pamuklu çoraplar giymektir.

Uzmanların bir diğer önerisi de ıslak mayo ile güneşlenmemek. Denizden ve havuzdan çıktıktan sonra kesinlikle ıslak mayo ile güneşlenmemelisiniz. Eğer güneşlenmek istiyorsanız kuru bir kıyafetle bunu yapmalısınız.

Güneşin tam tepede olduğu öğle saatlerinde mümkün oldukça dışarı çıkmamalısınız. Hele ki kalp ve tansiyon hastasıysanız güneşin etkili olduğu saatlerde kat’iyen dışarı adım atmamanız da fayda var.

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş ışınlarını önleyen kaliteli bir gözlük kullanmalı, başınızı ve yüzünü yazlık şapkalar ile korumalısınız.

En az 15 faktörlük güneş kremi sürmeden de dışarıya çıkmamalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver