Aşırı Kilo Bel Ağrısı Mı Yapar, Aşırı Kilolu Olanların Beli Mi Ağrır, Fazla Kilo Bel Ağrısı Nedeni Mi

kilo bel ağrısı yapar mı, kilo bel ağrısı yapıyor mu, kilolu olanların beli ağrır mı,

Fazla kilo bel ağrısı yapar mı?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Günümüzde kilolu insan sayısında büyük bir artış gözlenmekte ve buna bağlı olarak insan sağlığını tehlikeye atan birçok sağlık problemlerinin ortaya çıkması da artmıştır durumdadır. Kilolu olanların son zamanlardaki en sık şikayetlendiği sorunlardan bir tanesi bel ağrılarıdır. Bazı kişiler kilolu olmanın bel ağrısı ile bir ilişkisi olmadığını düşünmekte ama yanılmaktadırlar. Çünkü kilo kesinlikle bel ağrısı yapar.


Aşırı kilo almak demek bel mekanizmasının bozulması demektir. Kilo aldığımız zaman belin anatomik yapısına aşırı yük bindiği için bel bölgesinde rahatsız edecek derecede ağrı hissederiz. Bel ağrısı günlük aktiviteyi etkileyen sorunlardan biri olduğu için aşırı kilolu almaktan kaçınmalı, ideal kiloda olmaya çalışmalısınız.

Kilolu olmak sadece bel ağrılarına değil daha birçok sağlık sorununa yol açar. Günümüzde uzmanlar ideal kiloyu korumak için birçok önerilerde bulunmaktalar. Sizlerde hekimlerinize kulak vererek fazla kilo almamaya ihtimam göstermelisiniz. Aksi taktirde değil bel ağrısı yaşamak bel fıtığı bile olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver