Asimetrik Göğüs Estetiği, Asimetrik Göğüs Estetiği Hakkında, Asimetrik Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır

asimetrik meme estetiği hakkında, asimetrik meme estetiği nasıl yapılır, asimetrik meme estetik ameliyatı, asimetrik meme estetik operasyonu

Asimetrik meme estetiği

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Vücut güzelliğine gölge düşüren ve estetik olarak kadınlarda bir rahatsızlığa yol açan meme asimetrisi, tedavi edilmediği ve ilerlediği zaman hem ruhsal olarak hem de yapısal olarak kadınlarda hastalığa yol açmaktadır. Sağlıklı bir vücuda sahip olan kadınların göğüsleri simetrik ve estetik olurken bazı bünyelerde ne yazık ki memeler ölçüsüz ve orantısız olmaktadır.

Asimetrik meme, bir memenin diğerine göre şeklinin, boyutunun ve meme ucunun farklılık göstermesidir. Asimetrik memenin sebepleri genetik, gebelik, kilo alımları, emzirme, yaşlılık, menopoz, dev meme sendromu dediğimiz virjinal hipertofidir. Ancak asimetrik meme sadece kadınlarda değil erkeklerde de görülebilen bir sorun olduğu için , jinekomasti de asimetrik meme nedenleri arasındadır.

Asimetrik meme estetiği genellikle 18 yaşın üstündeki kişilere uygulanır. Memenin yapısına, boyutuna ve şekline göre operasyon farklılık gösterdiği gibi anestezi şekli de farklılık gösterir. Bir meme diğerine göre sarkıksa meme dikleştirme operasyonu, küçükse silikon meme protezi ve büyütme operasyonu, büyükse küçültme operasyonu, meme ucu içinde meme ucunu normale döndürecek olan teknikler kullanılır. Jinekomasti nedeniyle oluşan meme asimetriği için ise liposuction veya meme küçültme operasyonu uygulanır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver