Aşılama Mı Yaptırmalı Yoksa Tüp Bebek Mi, Hangisi Daha İyi Tüp Bebek Mi Aşılama Mı, Tüp Bebek Mi Aşılama Mı

tüp bebek mi aşılama mı yaptırmalıyım, tüp bebek mi daha iyi aşılama mı, tüp bebek mi yoksa aşılama mı,

Aşılama mı tüp bebek mi?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bebek hasreti çeken çiftlerin bir kısmı tüp bebek tedavisi ile bebeklerine kavuşurken bir kısmı da aşılama yöntemi ile hasretlerini dindirmişlerdir. Peki hangi yöntem daha başarılıdır? Çiftlerin en çok merak ettiği tüp bebek mi daha iyi aşılama mı sorusunun cevabını sizler için araştırdık. İşte yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz bilgilere dayanarak tüp bebek mi aşılama mı daha başarılı sorunun cevabı:

Yapılan incelemeler sonucunda çiftlerin ikisinde de bir probleme rastlanılmamışsa, ancak yine de bebek sahibi olamıyorlarsa, sebebi bilinmeyen kısırlık için çiftlere önce birkaç kez aşılama uygulanır. Eğer ki aşılamadan pozitif sonuçlar alınmazsa o zamanda hekimlerin yaklaşımı tüp bebek tedavisinden yana olur. Ancak aşılama yaptırmadan direk olarak tüp bebek tedavisi de uygulanabilir.

Tüp bebek tedavisinin mi yoksa aşılama uygulamasının mı daha başarılı olduğunu anlamak için sizlere 2010 yılında yapılmış olan bir araştırmadan bahsedelim. Yapılan bu ilmi araştırmada bir grup kadına önce 3 defa aşılama (klomen, serophene, gonaphene, enjeksiyon tedavisi) uygulanmış ardından da tüp bebek uygulamasına geçilmiştir. Başka bir grup kadına ise aşılama yapılmadan doğrudan tüp bebek tedavisine başlanılmıştır. Araştırma sonucunda doğrudan tüp bebek tedavisi uygulanan grubun hem başarı oranı yüksek, hem de maliyeti diğerine göre daha düşük çıkmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver