Ashley Tisdale Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Ashley Tisdale Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Ashley Tisdale Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Tam adı Ashley Michelle Talya Tisdale olan Ashley Tisdale 2 Temmuz 1985’te New Jersey’de bulunan ve küçük bir kasaba olan Monmouth’da doğdu. Yahudi olan annesinin adı Lisa, babasının adı Mike’dır. Kendinden büyük,Jennifer adında oyuncu olan bir ablası vardır. Liseye kadar hep takdir ve teşekkür belgesi almış, şarkıcı ve oyuncudur.

Sponsorlu Bağlantılar

Menajeri Bill Perlman sayesinde, 3 yaşındayken oyunculuğa başlamıştır. Menajeri Bill Perlman Ashley’ ye reklam filmleri ayarlamıştır ve Ashley bugüne kadar yaklaşık 100 adet reklamda oynamıştır. 8 yaşındayken, Broadway’de (Les Miserables’te) rol aldı ve Annie müzikalinin uluslararası ekibinde yer alarak turlara başladı.

1990’ların sonunda ve 2000’in başlarında TV’de çeşitli rollerde oynadıktan sonra Disney Kanalı için çekilen Original Series The Suite Life of Zack & Cody ve Disney Channel Original Movie High School Musical ile genç izleyicileri kendisine hayran bırakır. Tisdale’nin High School Musical adlı filmdeki rolü şarkı söylemesini gerektirmektedir; Bu üç şarkı da Billboard Hot 100 listesine girmeyi başarır ve Billboard Hot 100 listesine 3 şarkısını sokabilen tek kadın şarkıcı olur. Ayrıca 2007’de Headstrong adlı müzik albümünü çıkarır. Ayrıca Some Day My Prince Will Come” ve “Kiss The Girl” “A Dream is a Wish Your Heart Makes” adlı şarkıları da kanal için yeniden seslendirir ve video klipleri çekilir.

2005 yılında Tisdale The Suite Life of Zack & Cody adlı yapımda Maddie Fitzpatrick rolünü kapar. Bu dizi onun popülerliğini oldukça artırır.

Ashley Tisdale Disney Kanalı’nın önemli bir oyuncusu haline gelir ve bir yandan da Whisper of the Heart adlı yapımda da seslendirme yapar. Aynı zamanda yine aynı kanalın High School Musical adlı filminde de oynar ve film çok büyük bir başarı elde eder ve 2, ve 3. filmlerde de oynar(2007).

Ashley Tisdale sesiyle oyunculuğuyla olduğu kadar fiziğiyle ve güzeliğiyle de ön planda olan ünlüler arasındadır.Gençlerin yeni idollerindendir.

Son çıkardığı albümü “Guitly Pleasure” ise bilboard da top 10 albüme girmeyi başarmış ve daha ilk haftadan 50.000 satarak rekora doğru koşmuştur. Şu anda “Hellcats” adlı dizide Savannah karakterini canlandırmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver