Asetaldehit Nedir Hakkında Bilgi

Asetaldehit Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Asetaldehit Nedir, Asetaldehit Ne Anlama Gelir, Asetaldehit Ne Demektir, Asetaldehit Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Asetaldehit ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Asetaldehit Anlamı

Renksiz, yanıcı bir aldehit (CH3 CHO). Etanol da denir. Etil alkolün katalitik yükseltgenmesiyle elde edilir. Keskin kokulu, 21°C’ta kaynayan bir sıvıdır. Su, alkol ve eterde çözünür. Boya, plastik sanayiinde ve sayısız organik bileşiğin yapımında kullanılır. Asitlerle paraldehit (CH3 CHO)3 ve metaldehit (CH3 CHO)4 denen siklik polimerler oluşturur. Paraldehit uyutucu olarak, metaldehitse, salyangoz ve sümüklüböceklere karşı zehir ve portatif sobalar için katı yakıt olarak kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Asetaldehit Nedir Asetaldehit ödev ara Asetaldehit kelime anlamı Asetaldehit sözlükte ara Asetaldehit ansiklopedi bilgi bankası ara Asetaldehit ne demek Asetaldehit neye denir

Asetaldehit ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver