Aşerme Esnasında Ne Yapmalı, Aşerme Etkileri Nasıl Geçer, Aşerme İçin Ne Yapılmalı

aşerme nasıl geçer, aşerme nasıl önlenir, aşermeler nasıl giderilir, aşermelerin önüne geçmek

Aşerme nasıl giderilir?

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Genellikle gebelik dönemindeki kadınların çeşitli gıdaları alma gereksinimi duymasına aşerme denilmekte, ancak aşerme sadece hamile olan kadınlarda değil, hamile olmayan kadınlarda ve erkeklerde de ortaya çıkan bir durumdur. Uzmanların vücudumuz ihtiyaç duyduğu besin öğelerinin sinyalini vermesi olarak tanımlamadıkları aşerme, zamansız olarak ortaya çıkar. Hem zamansız gelen aşermelerin önüne geçmek hem de bu durumu sık yaşayıp şikayetlenenlerin kendilerine gem vurmaları için aşermeler nasıl giderilir bundan bahsetmek istiyoruz.


Yemek sonrası kendinizi tok hissetmenize rağmen canınız halen bir şeyler çekiyorsa, canınızın çektiği şeyleri hemen tok olmanıza rağmen keyfe yiyorsanız kilo ve sağlık sorunları kapınızda demektir. Yediklerinizden dolayı sonradan pişman olmak istemiyorsanız ve de bu duruma direnmekte güçlük çekiyorsanız uzmanların önerilerine kulak verin.

Örneğin canınız aşırı miktarda çikolata yemek istiyor. Kendinizi çikolata yememeye karşı tutamıyorsanız eğer çikolata yerine size çikolatayı unutturacak başka şeyler tüketin. Çikolata aşermek vücudun antioksidana ihtiyaç duyduğunu gösterir. Bunu önlemek için antioksidan bakımından zengin olan (örneğin kara üzüm) sağlıklı ve zararsız başka şeyler yiyebilirsiniz.

Bazı kişiler duygularına gem vurmada başarılı olsa da çoğu kişi bu başarıyı yakalayamaz. Besleyici olmayan, sağlığınızı kötü etkileyecek ve zararlı olan bir şeyler aşerdiğiniz zaman onu çok az miktarda tüketmeye özen gösterin ya da aynı besin maddelerine sahip olan başka şeylere yönelin. Tatlı ihtiyacı çektiğiniz zaman doğal şeker bakımından zengin olan meyvelere yönelmek, çikolata yerine bitter çikolata ya da kara üzüm yemek, cips yerine yağsız patlamış mısır tüketmek gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver