Asenkron Motor Nedir Hakkında Bilgi

Asenkron Motor Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Asenkron Motor Nedir, Asenkron Motor Ne Anlama Gelir, Asenkron Motor Ne Demektir, Asenkron Motor Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Asenkron Motor ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Asenkron Motor Anlamı

Dönme hızı, kendisini besleyen akımın frekansına bağlı olmayıp yükle birlikte değişen döner manyetik alanlı alternatif akım motoru. En çok kullanılan çeşidi indüksiyon motorudur. Stator sarımlarından geçen alternatif akımın yol açtığı manyetik alanla bunun rotorda yol açtığı indüksiyon akımı arasındaki etkileşimden doğan moment, rotorun dönmesini sağlar. Rotor genellikle iletkenleri iki ucuna kısa devreyle bağlanmış sincap kafesi biçimindedir ya da bileziklerine çok fazlı sarımlar bağlı bilezikli bir rotordur. Asenkron motorlar basit, sağlam ve ucuz oluşları, yüksek verimleri, kendi kendilerine harekete geçmeleri nedeniyle pek çok kullanılırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Asenkron Motor Nedir Asenkron Motor ödev ara Asenkron Motor kelime anlamı Asenkron Motor sözlükte ara Asenkron Motor ansiklopedi bilgi bankası ara Asenkron Motor ne demek Asenkron Motor neye denir

Asenkron Motor ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver